Designerskie meble – gdzie je kupować i ile kosztują?

aranżacja wnętrz

Spis treści

Meble określane jako designerskie charakteryzują się połączeniem wysokiej jakości wykonania z oryginalnym wyglądem. Gdy także zastanawiasz się nad tym, by zastosować je w swoim domu, sprawdź nasze porady!

Czym są designerskie meble?

Nie ma jednoznacznej definicji, czym tak naprawdę są designerskie meble, ponieważ to umeblowanie, które jest dostępne w wielu wariantach i stylach. Tym, co je łączy, jest zaprojektowanie przez znanego designera albo też po prostu oryginalny, nietypowy wygląd, który natychmiast przyciąga uwagę.

Do kategorii jak designerskie meble można zaliczyć wiele typów mebli przeznaczonych do różnych wnętrz, między innymi do salonów, jadalni, sypialni, kuchni, a nawet do łazienki.

Meble od znanych designerów mogą być dopasowane także do wielu stylów aranżacji wnętrz, w tym do nowoczesnych i klasycznych przestrzeni.

Gdzie można kupować meble designerskie?

Najczęściej designerskie meble oferowane są bezpośrednio przez znanych designerów w ich sklepach. Można zapoznać się z nimi bliżej na żywo lub też zamawiać je w internecie, gdy w okolicy nie znajduje się żadne miejsce, gdzie są one dostępne do zakupu.

To właśnie sklepy internetowe sprawiły, że designerskie meble stały się znacznie łatwiej dostępne niż kiedyś. Teraz, aby je zakupić, wystarczy tylko sprawdzić oferty dostępne online, a potem w pary kliknięciach złożyć swoje zamówienie.

Warto też wskazać, że designerskie meble można oglądać i niekiedy kupować na wydarzeniach branżowych, na przykład na targach. Uczestnictwo w takim wydarzeniu to doskonały sposób, aby zapoznać się bliżej z rozmaitymi projektantami oraz ich ofertami w jedynym miejscu

Designerskie meble – ile kosztują?

Koszty związane z zakupem designerskich mebli są zróżnicowane. Zasadniczo trzeba będzie przygotować się na wyższy wydatek niż w przypadku zakupu mebli od popularnych sieci meblowych, jednak nie oznacza to, że zawsze będą one bardzo drogie.

Ceny designerskich mebli często liczone są w tysiącach złotych. Tyle trzeba najczęściej zapłacić za komplet wypoczynkowy, stół jadalniany czy też za regał. Taniej można natomiast kupić mniejsze meble, na przykład jak stoliki kawowe.

Z cenami mebli od znanych designerów można zapoznać się w internecie. Warto też pamiętać o tym, że wtedy, gdy są one sprzedawane w wielu sklepach, warto porównać ich oferty ze sobą, aby wybrać taki, gdzie można zakupić upatrzony produkt w niższej cenie. Czasami różnice cenowe są bardzo duże, dlatego wybór odpowiedniego sklepu pozwala zaoszczędzić nawet ponad tysiąc złotych na zakupach.

Powiązane artykuły