Najnowsze w serwisie

Wybierz najlepsze bity i końcówki do wkrętarki pneumatycznej

wkretarka

Spis treści

Każdy porządny warsztat powinien być wyposażony nie tylko w profesjonalny sprzęt wysokiej jakości. W zestawie narzędziowym nie może zabraknąć pakietu akcesoriów. Ich szeroki wybór pozwala być elastycznym podczas pracy, ponieważ wówczas niespodziewana sytuacja nigdy nie zaskoczy fachowca na stanowisku roboczym.

Między innymi dlatego przy zakupie wkrętarki pneumatycznej należy od razu zaopatrzyć się w kilka najpopularniejszych bitów i końcówek. W dzisiejszym artykule przedstawimy ten rodzaj asortymentu na podstawie oferty sklepu z narzędziami pneumatycznymi Atmo.com.pl.

Znaczenie zakupu właściwych bitów do wkrętarek pneumatycznych

Temat jest pozornie banalny. Kupić bit do wkrętarki? Żadna sztuka! Czyżby? Oczywiście w przypadku zwykłych elektronarzędzi, które są używane okazjonalnie do prac remontowych, wystarczy nabyć końcówki w jednym z popularnych marketów ogólnobudowlanych. Jednak narzędzie pneumatyczne to sprzęt używany przez zawodowców. Stanowi podstawowe wyposażenie warsztatów naprawczych, serwisów mechanicznych czy zakładów produkcji przemysłowej.

Byłoby zatem nierozsądne, aby do tak drogiego i profesjonalnego sprzętu kupować bity i końcówki nieprzystosowane do dużych obciążeń i wielogodzinnej pracy non stop. Dostępne w sklepie Atmo akcesoria są kompatybilne z większością urządzeń pneumatycznych, a na pewno z tymi, które sprzedawane są na tej stronie internetowej. O jakich bitach do wkrętarek mowa?

Różne końcówki bitów do wkrętarki

Podstawowym rodzajem bitów do wkrętarek są końcówki o przekroju sześciokąta foremnego. To tzw. bity ampulowe, które można osadzić we wkrętarce lub innym narzędziu (np. w przystosowanym śrubokręcie). Kolejny typ końcówek to bity gwintowane, zakończone najczęściej gwintem zewnętrznym M5. Na co lepiej się zdecydować? To zależy przede wszystkim od posiadanego narzędzia pneumatycznego. Zazwyczaj w opisie sprzętu widnieje informacja, że jest to rodzaj akcesoriów dostosowanych do montażu np. we wkrętarkach z podajnikiem śrubowym.

Z pewnością ważnym etapem doboru bitu do wkrętarki jest zwrócenie uwagi na profil zakończenia. Bity z wgłębieniem montażowym PZ (z dodatkowymi nacięciami) i PH o układzie krzyżowym przeznaczone są do zastosowania przy pracy z elementami metalowymi, drewnianymi oraz z płytami kartonowo-gipsowymi. Końcówki różnią się długością:

  • PH1 — od 2,5 do 3 milimetrów,

  • PH2 — od 3,5 do 5 milimetrów,

  • PH3 — 6 milimetrów.

Warto zwrócić uwagę również na bity do wkrętarek o innym zakończeniu łba. W ofercie sklepu znajdują się ponadto bardzo przydatne holdery magnetyczne, uchwyty do bitów oraz przedłużki do bitów z gwintem. Zachęcamy do przejrzenia katalogu produktów dostępnych w sklepie Atmo.com.pl i życzymy udanych zakupów.

Powiązane artykuły