Najnowsze w serwisie

Vaillant EcoTec Plus: rewolucja w ogrzewaniu domowym

ogrzewanie domu

Spis treści

W polskich domach coraz częściej można spotkać kotły kondensacyjne. Ten wyjątkowy rodzaj pieca gazowego bazuje na zjawisku kondensacji, czyli pozyskiwaniu dodatkowego ciepła ze spalin. Sprawia to, że jest to niezwykle ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Firma Vaillant posiada w swojej ofercie kotły kondensacyjne jedno- i dwufunkcyjne z serii EcoTec Plus. Czym się one charakteryzują? Sprawdźmy!

Vaillant EcoTec Plus – wyjątkowy kocioł kondensacyjny

Firma Vaillant oferuje wiele różnego rodzaju kotłów kondensacyjnych. Jednymi z cieszących się największym zainteresowaniem są te z serii Vaillant EcoTec Plus. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które charakteryzuje się wysoką trwałością oraz posiada zaawansowane funkcje, które dodatkowo zwiększają efektywność. Kocioł jest dostępny w trzech wersjach: jednofunkcyjnej, dwufunkcyjnej oraz ze wbudowanym zasobnikiem. Oprócz tego istnieje możliwość wyboru preferowanego wariantu mocy.

Jedną z najbardziej zaawansowanych funkcji tego modelu jest inteligentne sterowanie spalaniem IoniDetect. Jej zadaniem jest automatyczne dostosowywanie kotła do zmian rodzaju oraz jakości gazu. Technologia ta sprawia, że nie musimy przejmować się koniecznością zmiany ustawień do efektywnego spalania gazu. Dzięki tej funkcji kocioł zawsze pracuje optymalnie, ponieważ IoniDetect bez naszej ingerencji zadba o dostosowanie mieszanki gazowo-powietrznej do jakości gazu.

Vaillant EcoTec Plus w służbie ekologii

Zamysłem producenta było stworzenie jak najbardziej ekologicznego rozwiązania. Składa się na to wiele różnych funkcji, jednak trzeba wiedzieć, że Vaillant EcoTec Plus posiada możliwość dodania do instalacji odnawialnych źródeł energii. System można w bardzo łatwy sposób rozbudować i podłączyć np. panele fotowoltaiczne, solarną instalację grzewczą lub rekuperację. Dzięki temu piec stanie się jeszcze bardziej ekologiczny. Warto także dodać, że proces podłączania jest prosty, dzięki wspólnemu językowi urządzeń (eBUS).

To jednak nie koniec ekologicznych rozwiązań, które można znaleźć w tym modelu. Kocioł jest wyposażony w sterownik systemowy sensoCOMFORT, który pozwala na całkowitą kontrolę zużycia energii. Posiada on przejrzysty interfejs, dzięki któremu można z łatwością obsłużyć wspomniany piec. Producent zadbał o nowoczesny design oraz zoptymalizowanie procesu obsługi, co przekłada się na intuicyjną i bezbłędną regulację.

Wygodne sterowanie kotłem kondensacyjnym Vaillant EcoTec Plus

Aby czuć pełną kontrolę nad domową instalacją grzewczą, potrzebny jest wysokiej jakości system zdalnego sterowania. Opisywany kocioł posiada połączenie z modułem internetowym sensoNET oraz aplikacją sensoAPP. Funkcje te pozwalają na sterowanie systemem z dowolnej odległości, nawet spoza domu. Połączenie kotła z modułem i aplikacją jest banalnie proste. Zdalne sterowanie przekłada się z kolei na oszczędności, ponieważ ogrzewanie działa tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o zdalne sterowanie. Na uwagę zasługuje również sterownik ambiSENSE, który pozwala na sterowanie ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu osobno. Jest to znakomita opcja dla osób, którym zależy, aby ustawić inną temperaturę w każdym z pomieszczeń w domu. Można to robić za pomocą opisanej wyżej aplikacji, która dzieli dom na pomieszczenia. Dzięki ustawianiu przedziałów czasowych grzania można oszczędzać energię.

Powiązane artykuły