Najnowsze w serwisie

Czym charakteryzują się rury ciepłownicze?

cieplownicze rury

Spis treści

Ogólnie rzecz biorąc, rury ciepłownicze są elementem sieci ciepłowniczej. Te zaś są połączonym ze sobą systemem instalacji lub urządzeń. Ich celem jest przesyłanie i dystrybuowanie na znacznych odległościach ciepła. Właśnie z tego powodu rury ciepłownicze powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Powinny one zagwarantować wieloletnie użytkowanie nawet w ekstremalnie trudnych warunkach. Czym więc tak naprawdę są rury ciepłownicze i co je charakteryzuje?

Jaka jest charakterystyka rur ciepłowniczych?

Podstawą budowy sieci ciepłowniczych są rury ciepłownicze, czyli inaczej rury preizolowane. Ze względu na swoją charakterystykę uważane są dzisiaj za standard wykończenia instalacji ciepłowniczych oraz klimatyzacyjnych. Co ciekawe, najlepsze z oferowanych na rynku modeli preizolowanych rur są w stanie wytrzymać wahania temperatur między -40 do +130 stopni Celsjusza. Materiał, z jakiego się składają, pozwala na ich zastosowanie zarówno wewnątrz budynków, jak o poza nimi – naziemnie lub podziemnie. Powinna cechować je ogromna wytrzymałość materiałowa oraz żywotność. Są powszechnie stosowane właśnie ze względu na woje cechy – i właśnie ze względu na nie zastępują coraz częściej stalowe rury.

Jakie są zalety stosowania rur ciepłowniczych preizolowanych?

Główną zaletą konkretnych rur preizolowanych, czyli elementów sieci ciepłowniczej, jest ich uniwersalne zastosowanie. Te pochodzące od najlepszych dostawców są żywotne i praktycznie bezawaryjne przez cały czas ich użytkowania. Gwarantowana izolacja cieplna jednocześnie daje izolację akustyczną. Rury tego typu to rury giętkie, znacznie ułatwiające ich montaż nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. To kolejny powód, dla którego warto wybrać je w miejsce tradycyjnych rur stalowych.

Nowoczesne rury ciepłownicze to rury preizolowane. Wyróżnia je giętkość, doskonała izolacja termiczna oraz izolacja akustyczna. Można stosować je w bardzo szerokim zakresie temperatur, zarówno pod ziemią, jak i nad ziemią.

Powiązane artykuły