Z jakim systemem ogrzewania domu łączyć pompy ciepła?

system ogrzewania

Spis treści

Wiele budynków mieszkalnych można ogrzewać za pomocą pomp ciepła. Wchodzą one w skład wydajnych instalacji grzewczych, które pozwalają na uzyskanie sporych oszczędności w skali roku. Ogrzewanie – czy to powietrza, czy to np. wody w rurach – wiąże się z ponoszeniem sporych kosztów, warto więc to zmienić.

Pompy ciepła w instalacji grzewczej domu

Planując oszczędną instalację grzewczą w budynku mieszkalnym należy zdecydować się na usługi konkretnej firmy – przygotuje ona projekt i dokona wdrożenia we właściwy sposób. Dobrym wyborem będzie firma Grund instalacje. W ofercie firmy znaleźć można kompleksowe wdrożenie instalacji grzewczych, np. ogrzewania podłogowego.

Niezależnie od wybranego modelu możliwe jest aktywne wykorzystanie pomp ciepła. Urządzenia te mogą współpracować nawet ze starszą instalacją z „typowymi” grzejnikami. Montuje się również przy planach dotyczących ogrzewania podłogowego, które jest bardzo modne, wygodne i w nowych budynkach często wdrażane jest od samego początku.

Pompa ciepła – dopasowanie do instalacji

Firmy montujące pompy ciepła w Gliwicach mogą wykonać instalację od podstaw. Pompa dobrze współpracuje z prostą czy też bardziej złożoną instalacją grzewczą, w której uwzględnione jest ogrzewanie powietrza we wnętrzu i wody. W takim przypadku instalacja jest najbardziej oszczędna, bo wszystkie elementy są do siebie dopasowane

Nowoczesne pompy ciepła są bardzo wydajne. Niektórzy mogą zastanawiać się, czy instalacja taka poradzi sobie z ogrzaniem budynku o określonym rozmiarze. Żeby to sprawdzić, należy dowiedzieć się, jaka jest wydajność cieplna pompy i przekalkulować, jak będzie to wyglądało w danym domu.

Pompy ciepła – ich rodzaje a system ogrzewania domu

Bardzo wydajne są gruntowe pompy ciepła i to właśnie je najlepiej dopasować do większości instalacji. Pompy wodne również cechuje wysoka wydajność, ale koszt wdrożenia i utrzymania jest wyższy. Są jeszcze pompy powietrzne – ich wydajność nie jest zbyt duża, dlatego też raczej nie nadają się jako element zasilający całą instalację.

Podsumowując, połączenie pomp ciepła z instalacją grzewczą budynku wiąże się z uzyskaniem sporych oszczędności. Należy dopasować rodzaj pompy do typu instalacji i rozmiarów domu.

Powiązane artykuły