Najnowsze w serwisie

Wygodny wjazd na posesję – ogrodzenia z bramami przesuwnymi

wjazd na posesje

Spis treści

Ogrodzenia domu to nieodłączny element prywatnych posesji, który zapewnia optymalną ochronę przed obecnością osób niepożądanych, a także pozwala zachować maksimum prywatności domowników. Nowoczesne ogrodzenia powinny wyróżniać się nie tylko stylowym designem, ale przede wszystkim zachowywać swoją optymalną funkcjonalność. Jest to możliwe dzięki bramom przesuwnym, które coraz częściej pojawiają się na polskich podwórkach. Bramy przesuwne posiadają szereg zalet, dzięki którym ich codzienne użytkowanie staje się wysoce wygodne.

Bramy przesuwne – idealne wykończenie każdej działki

Bramy wjazdowe przesuwne stanowią uniwersalne wykończenie niemal każdej działki z uwagi na brak konieczności wydzielenia dodatkowej przestrzeni, tak jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych bram dwuskrzydłowych. Skrzydło bramy przesuwnej porusza się wzdłuż ogrodzenia, po jego wewnętrznej stronie, przez co jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku działek o stosunkowo krótkich podjazdach. Nowoczesny mechanizm bramy wjazdowej pozwala swobodnie otwierać skrzydło bez większego wysiłku, i co najważniejsze, umożliwia uzyskanie optymalnego promienia wjazdu.

Automatyczne bramy przesuwne dla jeszcze większej wygody

Jedną z największych zalet nowoczesnych bram przesuwnych jest możliwość zastosowania automatycznego mechanizmu otwierania i zamykania bramy wjazdowej. Co prawda jest to możliwe również w przypadku bram skrzydłowych, jednak automat zostaje poddawany większym obciążeniom, przez co jest bardziej narażony na uszkodzenia. Automatyczne bramy przesuwne natomiast pozwalają uzyskać maksymalny komfort użytkowania – do otwarcia bramy wystarczy wciśnięcie guzika na pilocie, który wprawia w ruch poszczególne elementy siłownika. Nie bez znaczenia okazują się wózki do bram – odpowiednio dobrane zapewniają bezawaryjne użytkowanie bramy przez długie lata.

Bramy ogrodzeniowe przesuwne – wózki do bram

Wózki do bram przesuwnych to jeden z kluczowych elementów konstrukcji mechanizmu, który pozwala szybko i sprawnie otwierać bramę wjazdową nawet na posesjach o nierównym ukształtowaniu terenu. Najwyższej jakości wózki do bram wykonane z wytrzymałych materiałów takich jak stal nierdzewna cynkowana galwanicznie to gwarancja niezawodności i odporności na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Niesprawny wózek jezdny do bram najczęściej oznacza trudności z płynnym przesuwaniem się skrzydła bramy po prowadnicy, co prowadzi do jej permanentnego zacinania w najmniej odpowiednich momentach.

Warto pamiętać, że rodzaj wózków do bram przesuwnych należy odpowiednio dobrać do szerokości bramy oraz jej wagi – zbyt duże obciążenie wózków powoduje ich nadmierne zużywanie się i sprawia, że skrzydło bramy przesuwnej nienaturalnie opada, tym samym uniemożliwiając swobodne otwieranie i zamykanie mechanizmu. Co ważne, nowoczesne wózki jezdne są zbudowane tak, aby wymiana pojedynczego elementu w razie awarii nie zmuszała do rozmontowywania całej konstrukcji mechanicznej.

Powiązane artykuły