Wnętrze bardzo funkcjonalne – czyli połączenie salonu, jadalni i kuchni w jednym pomieszczeniu

Połączenie salonu, jadalni i kuchni w jedno pomieszczenie

Spis treści

Temat związany z aranżacją wnętrz niewątpliwie jest na topie w każdym roku, ponieważ z roku na rok powstają coraz to nowsze możliwości oraz nowocześniejsze projekty, dzięki którym można tworzyć ciekawe wnętrza od podstaw.

Ostatnimi czasy jest korzystanie z dużych przestrzeni i tego, aby były one otwarte, dlatego tak często w nowych mieszkaniach łączy się salon z kuchnią i jadalnią. Takie rozwiązanie sprawdzi się na większym metrażu, ponieważ wtedy nie będzie wydawało się, że jest wszystkiego za dużo. W małych mieszkaniach takie rozwiązanie może się nie sprawdzić.

Jak zaaranżować salon z jadalnią i kuchnią?

Wbrew pozorom taka aranżacja wnętrz wcale nie jest trudna. Trzeba jedynie stworzyć odpowiednie strefy, które zapewnią harmonię i będą oddzielały od siebie miejsca, w których wykonuje się różne czynności.

Aneks kuchenny

W przypadku łączenia kuchni z salonem i jadalnią bardzo dobrze może się sprawdzić aneks kuchenny z dodatkową wyspą, która np. będzie oddzielała salon lub jadalnię od kuchni. Pomimo tego, że pomieszczenia będą od siebie oddzielone, w dalszym ciągu będą i tak tworzyły jedną całość. W takim aneksie kuchenny ważne jest zastosowanie kilku podstawowych rzeczy, aby np. zapachy z kuchni nie docierały zbytnio do salonu. Tutaj pomocny będzie oczywiście okap. Najbardziej może sprawdzić się okap wyspowy, który będzie znajdował się nad wspomnianą wyspą, dzielącą dwie strefy.

O takich okapach więcej można przeczytać na stronie: https://www.swiadomewnetrze.pl/okap-kuchenny-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem/

Jak w takim razie powinna wyglądać jadalnia?

Jadalnia tak naprawdę może być elementem salonu lub kuchni, w zależności od tego, ile miejsca jest do dyspozycji. Może znajdować się nawet w centralnym punkcie całego pomieszczenia i również będzie to dobrze wyglądało.

Ważne jest to, aby wybrany stół i krzesła do jadalni, pasowały zarówno do salonu, jak i do kuchni. W nowoczesnych trendach bardzo popularne są teraz krzesła tapicerowane, które dodają wspaniałego charakteru całej jadalni i również dbają o zapewnienie wygody i komfortu podczas siedzenia. Krzesła tapicerowane w łatwy sposób można dobrać z pomocą tej strony .

Wielkość stołu oraz liczba krzeseł w jadalni uzależniona jest od tego, ilu jest domowników i ilu gości przyjmuje się w domu.

No i teraz salon

Najczęściej salon uważany jest za centrum domu, ponieważ w nim spędza się najwięcej czasu. I nawet aranżując go razem z jadalnią i kuchnią, warto zadbać o to, aby to on był na pierwszym planie i najbardziej przyciągał uwagę w pomieszczeniu.

Salon można dowolnie aranżować i to zazwyczaj do stylu salonu dobiera się styl jadalni i kuchni.

W salonie warto pamiętać o tym, aby część salonu pozostawała wolna, ponieważ powiększa to całą przestrzeń i nie ma efektu przytłoczenia, jeśli tyle dzieje się w jednym pomieszczeniu. Jeśli w salonie nie trzeba umieszczać wielu mebli to warto zachować ten podstawowy minimalizm. Czasem tak naprawdę wystarczy tylko duża kanapa, stolik kawowy oraz szafka pod telewizor.

Jako aranżację można wykorzystać kilka małych półek, na których umieści się ramki ze zdjęciami oraz inne elementy dekoracyjne.

Styl wszystkich stref powinien do siebie pasować

Decydując się na aranżację salonu z kuchnią i jadalnią należy pamiętać o tym, aby wszystko trzymało się jednego stylu lub dwóch podobnych, a wszystkie strefy pomimo tego, że są różne mają tworzyć jedną, spójną całość. Połączenie wszystkich stylów absolutnie nie jest żadnym problemem, jeśli trzyma się jednego stylu oraz podobnych kolorów. Często można znaleźć w ofertach sklepów również meble z tej samej serii idealnie pasujące do siebie. To jest najlepsze rozwiązanie.

Powiązane artykuły