Najnowsze w serwisie

Wentylatory z czujnikiem wilgotności – zasada działania

jak dziala wentylator

Spis treści

Dobrze działająca wentylacja w domu pozwala usunąć nadmiar wilgoci, co zapobiega rozwojowi pleśni oraz minimalizuje nieprzyjemny zapach. Wentylatory z czujnikiem wilgotności są rozwiązaniem dedykowanym do miejsc o podwyższonym stężeniu pary wodnej w powietrzu. Takim miejscem jest np. łazienka, kuchnia, suszarnia lub piwnica.

Dlaczego warto wentylować pomieszczenia?

Wymiana powietrza w pomieszczeniach pomaga zachować prawidłowe parametry, czyli optymalny poziom wilgotności oraz zawartości dwutlenku węgla. W miejscach narażonych na dużą wilgotność, np. w łazienkach i w piwnicach, często dochodzi do zastoju pary wodnej, przez co pomieszczenie jest narażone na powstawanie pleśni. Wykwity grzybów wyglądają nieestetycznie, są trudne do usunięcia i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Co więcej, wysoka wilgotność może przyczyniać się do niszczenia produktów metalowych. Wentylatory z czujnikiem wilgotności to idealne rozwiązanie do usuwania nadmiaru pary wodnej z łazienek.

Wentylatory do łazienek

Wentylatory do łazienek cechują się nowoczesnym wyglądem, dlatego bardzo łatwo można je dopasować do koloru płytek łazienkowych lub do armatury. Dyskretne i ciche – to niejedyne ich zalety. Wentylatory z czujnikiem wilgotności pracują bardzo wydajnie i włączają się, kiedy wilgotność w pomieszczeniu wzrasta. Taki mechanizm pozwala na duże oszczędności w użytkowaniu urządzenia. Bardzo dobrze prezentują się produkty ze szklanymi panelami oraz z podświetlaniem LED. To znakomity wybór do łazienki urządzonej w stylu nowoczesnym i klasycznym. Kolejnym atutem nowoczesnych wentylatorów z czujnikami wilgotności jest łatwość ich montażu. Produkty nie zajmują dużo miejsca, nie rzucają się w oczy, a wręcz bardzo dobrze się komponują z wnętrzem.

Wentylatory z czujnikiem wilgotności – jak działają?

Czujniki wykrywania wilgotności, które umieszczone zostały w wentylatorach, mają za zadanie wykryć wzrost poziomu nasycenia parą wodną powietrza. W momencie przekroczenia progu wentylator włącza się i zaczyna swoją pracę. Wilgotne powietrze z wnętrza pomieszczenia jest odsysane na zewnątrz budynku. Wentylator z czujnikiem wilgotności przestaje pracować w momencie, kiedy czujnik przestaje wykrywać wysoką wilgotność. Praca dobrej jakości urządzenia jest cicha i dyskretna. Wentylator można również włączyć samodzielnie i ustawić czas wentylowania pomieszczenia. Urządzenie wyłączy się samodzielnie po upływie czasu. Dużą zaletą systemu jest łatwość montażu oraz jego dowolność. Wentylator może zostać zamontowany zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Powiązane artykuły