Najnowsze w serwisie

Systemy rolet zewnętrznych – czy warto?

Systemy rolet zewnętrznych - czy warto?

Spis treści

Systemy rolet zewnętrznych - czy warto?

Przyszedł czas na budowę domu. Przejrzałeś idealne projekty domów dla Ciebie, wybrałeś ten spełniający oczekiwania całej rodziny oraz wybudowałeś oraz wyremontowałeś całkowicie nowy dom. Przyszła zatem najwyższa pora na pomyślenie o bezpieczeństwie domu i jego mieszkańców. Rolety zewnętrzne są jednym z elementów podwyższających pewność i dobre samopoczucie członków rodziny. Warto jednak wybrać je świadomie, aby służyły bez zastrzeżeń przez wiele długich lat.

Historia rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne zostały opracowane w Europie ponad 80 lat temu. Początkowo produkt ten miał być energooszczędnym rozwiązaniem na wykończenie okien. Sytuacja polityczna w Europie sprawiła jednak, że żaluzje stały się koniecznością do zapewnienia bezpieczeństwa podczas nalotów bombowych. Kiedy syreny alarmowe ostrzegały sklepikarzy i właścicieli domów, że bombardowanie jest nieuchronne, opuszczali oni żaluzje na swoje okna i drzwi. Dzięki temu szkło w oknach było chronione, a mieszkańcy mogli bezpieczniej pozostać w swoich domach. Od tej pory rolety stały się niezwykle popularne tylko w Europie, ale i na całym świecie. W wielu krajach europejskich, takich jak Niemcy, Włochy, Francja i Hiszpania, rolety są standardowym elementem wyposażenia domów i firm. Nic dziwnego – rolety zewnętrzne to rozwiązanie znane ze swojej wszechstronności.

Długa lista zalet

Argumentów opowiadających za montażem rolet zewnętrznych jest kilka: oszczędność energii, bezpieczeństwo, redukcja hałasu, regulacja światła dostającego się do wnętrza domu i wreszcie prywatność mieszkańców. Rolety tego typu są zatem coraz popularniejsze i coraz więcej osób preferuje ich montaż jako kompletny system okienny. Łatwość obsługi i dostępność automatyki sprawiają, że ​​rolety zewnętrzne są doskonałym wyborem w celu oszczędzania na rachunkach za ogrzewanie (nawet do 30%!). Rolety mogą jednocześnie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, poprawić izolację domu w zimie i zmniejszać poziom jego duszności latem. Wielu budowniczych domów, architektów i projektantów wnętrz czyni zatem z rolet integralną część ich projektu. Nowoczesne technologie podłączone pod zautomatyzowane systemy sterowania mocno wpłynęły na branżę. Rolety mogą obecnie zostać podłączone do systemów automatyki domowej, być sterowane za pomocą zdalnego pilota oraz posiadać liczniki czasowe, czujniki słońca i ciepła. Nierzadko wykorzystywane są przy nich także systemy akumulatorów. Tak rozwinięta technologia zwiększa zapotrzebowanie na rolety zewnętrzne, ponieważ właściciele domów ochoczo poszukują coraz bardziej innowacyjnych produktów.

Wybór odpowiednich rolet

Ci, którzy już podjęli decyzję o montażu rolet zewnętrznych, staną przed zadaniem wyboru odpowiednich. Rolety zewnętrzne istnieją obecnie na rynku w coraz szerszej gamie kolorystycznej, co pozwala na ich estetyczne dopasowanie do ścian i dachu domu oraz całego obejścia. Dzięki temu stanowić one mogą także element dekoracyjny. Wybierając rolety warto upewnić się, że są one jednak przede wszystkim odporne na włamania i potencjalne działanie złodziei. Idealne rolety antywłamaniowe łączą mocną, trwałą i zamkniętą obudowę z estetycznym wyglądem. Warto sprawdzić również, czy rolety przez nas wybrane posiadają atesty i przeszły specjalne badania przeprowadzone w akredytowanym laboratorium. To one są w stanie potwierdzić czy nasze rolety mają najwyższą klasę odporności na włamania.

Powiązane artykuły