Najnowsze w serwisie

Systemy montażowe do paneli fotowoltaicznych – jakie są potrzebne?

montaz paneli fotowoltaicznych

Spis treści

Instalacje fotowoltaiczne są coraz chętniej wykorzystywane w Polsce. Mają wiele zalet, jednak, aby zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie, niezbędny jest montaż odpowiednich systemów. Jakie dokładnie są potrzebne?

Dlaczego warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną?

Świadomość Polaków w kwestii dbania o środowisko naturalne jest coraz większa. Z tego względu częściej decydujemy się na ekologiczne rozwiązania pozwalające pozyskiwać energię bez szkody dla natury. Jednym z nich są instalacje fotowoltaiczne. Pozwalają one generować prąd z wykorzystaniem energii słonecznej. Aby cały system działał prawidłowo, niezbędne jest zamontowanie odpowiednich elementów. Systemy montażowe do paneli fotowoltaicznych składają się z kilku elementów.

Podstawą są panele słoneczne. Mogą one być montowane na dachu lub na płaskich powierzchniach. Niezbędne są także pozostałe części, które pozwalają na generowanie prądu, m.in. inwerter (wyspowy lub sieciowy) i konektor. Montaż najlepiej jest zlecić doświadczonej firmie. Da to gwarancję tego, że system będzie kompletny, a jego praca wydajna.

Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż fotowoltaiki?

Decydując się na montaż systemów fotowoltaicznych, dobrze jest zainwestować w wysokiej jakości urządzenia. Najlepiej jest dokonywać zakupu w sprawdzonych miejscach, takich jak hurtownia fotowoltaiczna: StarBud. Dzięki temu, że jest tam dostępny szeroki wybór części różnych producentów, można dopasować poszczególne elementy do siebie i zapewnić całej instalacji bezproblemowe działanie. Istotne jest to, żeby ich lokalizacja umożliwiała wystarczające nasłonecznienie. Przestrzeń powinna być wolna od drzew i zabudowań.

Panele najlepiej jest zlokalizować od strony południowej. Wtedy ich praca będzie najbardziej wydajna. Najbardziej efektywny pobór energii będzie wtedy, gdy dodatkowo zostaną ułożone pod kątem ok. 45 stopni. Należy pamiętać, że profesjonalna firma zajmująca się montażem fotowoltaiki doradzi nie tylko sprzęt, lecz również kwestię umiejscowienia paneli.

Powiązane artykuły