Najnowsze w serwisie

Retarder Telma – co to jest?

uklad hamulcwy

Spis treści

Prowadząc chociażby firmę transportową, zdecydowanie staramy się dbać o stan techniczny pojazdów, gdyż to właśnie on w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo kierowcy, ładunku oraz innych uczestników ruchu drogowego. Istotnym elementem jest to, by wszystkie układy w samochodzie działały bardzo dobrze. Szczególnie istotny jest układ hamulcowy. Jego wspomaganiem zajmuje się retarder. Czym jest takie urządzenie?

Posiadanie specjalistycznej floty samochodowej, która składa się z pojazdów ciężarowych, wymaga dokonywania okresowych przeglądów technicznych. Auta, które mają aktualne przeglądy, w których regularnie są dokonywane naprawy, dużo lepiej się prowadzą, są bezpieczniejsze, bardziej komfortowe, jak również nie stwarzają zagrożenia dla innych.

Musimy pamiętać o tym, że pojazdy ciężarowe narażone są na dużo większe obciążenia, niż pojazdy osobowe. Przewożą duże ilości ładunków, pokonują w ciągu dnia duże odległości. Posiadanie sprawnego systemu hamowania to kluczowa sprawa. Warto posiadać również tak zwany zwalniacz, który jest dodatkiem poprawiającym komfort jazdy. Retarder Telma dobrze się sprawdzi w takich warunkach.

Czym jest retarder?


Retarder to kompleksowo działający system wspomagania hamowania, który w pojazdach ciężarowych pełni bardzo ważną funkcję. Jest to urządzenie, które ma zapewnić długotrwałe spowolnienie pojazdu. W praktyce retarder stosuje się w celu zapobieżenia nadmiernemu wzrostowi prędkości – np. podczas długotrwałych zjazdów ze wzniesienia.

Taki dodatkowy hamulec jest niezwykle ważny, sprawia, że kierowca ma dużo większą kontrolę nad pojazdem, który jak wiadomo jest dodatkowo obciążony, podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych jeszcze trudniej go prowadzić.

Zobacz także: https://apem.com.pl/co-daje-serwis-sachs/

Jak wybrać serwis retardera Telma?


Tak ważny system, jakim jest układ hamulcowy, wraz ze wszystkim wspomaganiem, ma zasadnicze znaczenie z punktu funkcjonowania pojazdu, że trzeba regularnie dokonywać serwisu. Serwisem retarderów Telma kompleksowo zajmuje się firma https://renz.pl/.

Jak wybrać odpowiedni serwis? Przede wszystkim należy się kierować doświadczeniem serwisu, ilością zrealizowanych zleceń, posiadanym wyposażeniem, a także doświadczeniem osób, które będą dokonywać serwisu, jak również innych prac. Wtedy po prostu będziemy mieli pewność, że diagnostyka retardera Telma będzie kompleksowa, będzie przeprowadzona zgodnie ze wszystkimi standardami, przy użyciu dobrych narzędzi.

Powiązane artykuły