Najnowsze w serwisie

Projektowanie instalacji gazowej – o czym mowa w praktyce?

Spis treści

Jeśli w pobliżu miejsca naszego zamieszkania znajduje się sieć gazowa, warto zainteresować się zamontowaniem w domu instalacji gazowej. To nie tylko wygodne, ale również bezpieczne rozwiązanie. Dzięki temu, możemy nie tylko ogrzewać dom, ale również jesteśmy w stanie pozyskiwać ciepłą wodę, niezależnie od pory roku. Na czym polega jej projektowanie?  Podpowiadamy. 

Instalacja gazowa  – czy warto?

Posiadanie instalacji gazowej niesie ze sobą szereg zalet, dlatego warto zainteresować się tematem, jakim są instalacje w Koszalinie. W pierwszej kolejności jest to nasza wygoda oraz komfort użytkowania. Analizy i wszelkie kalkulacje potwierdzają, że jest to zdecydowanie oszczędniejsze rozwiązanie. Kolejnymi plusami są przede wszystkim wszechstronność zastosowania oraz poprawa jakości powietrza, którym sami oddychamy.

Projektowanie i montaż instalacji gazowej

Takie kwestie należy powierzyć specjalistom, którzy doskonale znają się na branży. Warto pamiętać, że taka osoba prócz doświadczenia, powinna mieć również odpowiednie uprawnienia. W dużej mierze kluczowe są tutaj uprawnienia gazowe G3, które pozwalają na montaż sieci oraz instalacji gazowych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ bezpieczeństwo jest podstawą, w każdej pracy budowlanej.

Cały proces rozpoczyna się od projektu instalacji gazowej, wykonanego, tak jak zostało to wspomniane wcześniej, przez specjalistę. Jeśli planujemy rozpocząć budowę domu, musimy złożyć wniosek o pozwolenie wraz ze schematem budowy instalacji gazowej. Jeśli budynek już istnieje, konieczne jest złożenie projektu instalacji gazowej, wraz z mapką poglądową i opinią kominiarza.

Gdy uzyskamy wszelkie pozwolenia, możemy osobie uprawnionej powierzyć montaż instalacji gazowej. Zanim jednak zostanie podpisana umowa z dostawcą gazu, finalnym elementem jest odbiór instalacji, podczas którego zostanie sprawdzona jej szczelność. Taki proces przeprowadzany jest przez wykonawcę instalacji. Jest to niezwykle ważne, dlatego kontrola zapisana jest w specjalnym protokole.

 

Powiązane artykuły