Najnowsze w serwisie

Pomiar objętości cieczy – jak go prowadzić i gdzie zamówić mierniki?

objętość cieczy

Spis treści

Za pomocą pomiarów objętości cieczy można uzyskać dokładne informacje dotyczące przepływającej cieczy i wykorzystać je do dalszych celów technologicznych czy przemysłowych. Gdzie zamówić odpowiednie mierniki do tego typu pomiarów?

Objętość cieczy – w jakim celu wykonuje się pomiary?

Parametr jak objętość cieczy ma bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ pozwala on na wskazanie, ile cieczy przepływa w danej jednostce czasu w określonym miejscu, na przykład w instalacji.

Najczęściej pomiar objętości cieczy – https://www.enko-pomiar.pl/przeplywomierze-ultradzwiekowe,14 prowadzony jest w obiektach przemysłowych albo komunalnych, gdzie poddawane pomiarom są woda, ścieki, media stosowane podczas procesów technologicznych.

Uzyskane wyniki pomiarów mogą być następnie wykorzystane do sterowania urządzeniami wchodzącymi w skład większego systemu, mogą alarmować o nadmiarze albo niedoborze cieczy, dlatego też mają one bardzo szerokie zastosowanie.

Jak mierzy się objętość cieczy?

Żeby wykonać pomiar objętości cieczy, stosowane są specjalne rodzaje mierników. Do tego celu używane są zarówno mierniki kontaktowe, jak i bezkontaktowe, które mogą działać również w zróżnicowanych technologiach.

Do pomiarów objętości cieczy stosowane są często specjalne rodzaje mierników bezkontaktowych, które bazują na technologii radarowej. To powoduje, że mogą one sprawdzić parametry objętości bez konieczności kontaktu z cieczą, co przekłada się na większą precyzję wykonanych pomiarów oraz niższą awaryjność miernika.

System pomiarowy może być także przewodowo albo bezprzewodowo połączony z dalszym systemem używanym w celu zarządzania przesyłem czy produkcją w celach technologicznych. Zastosowanie automatyzacji pozwala wtedy na znacznie efektywniejsze prowadzenie procesów, które mogą być wówczas zarządzane z wykorzystaniem specjalistycznych sterowników, na bazie przygotowanego programu.

Gdzie zamówić mierniki do pomiaru objętości cieczy?

Żeby przeprowadzić pomiar objętości cieczy, należy w pierwszej kolejności dobrać odpowiednie mierniki. W tym celu można posiłkować się wymogami sieci przesyłowej, instalacji czy też przeznaczeniem pomiarów.

W dobraniu odpowiednich mierników prowadzących pomiar objętości cieczy mogą pomóc firmy, które zajmują się ich dostarczaniem. Na podstawie wskazań doradzą, jaki typ miernika będzie najlepszy w konkretnym miejscu, aby dzięki temu zredukować ryzyko nieprawidłowych pomiarów i zapewnić ich stabilność i dokładność.

Z dostępnymi wariantami mierników używanych do pomiaru objętości cieczy można zapoznać się bliżej na stronach ich producentów oraz dostawców online.

Powiązane artykuły