Piec na pellet z płaszczem wodnym — jak wybrać?

piec

Spis treści

Piece na pellet cieszą się dużym zainteresowaniem. To alternatywa nie tylko dla pieców na ekogroszek, ale także na przykład dla ogrzewania gazowego. Dlatego warto wybierać piec na pellet z płaszczem wodnym? Oto krótki poradnik, który pomoże Ci podjąć dobrą decyzję.

Czym wyróżnia się piec na pellet z płaszczem wodnym?

Większość osób ma już w domu wykonane rozprowadzenie centralnego ogrzewania albo wręcz ogrzewanie podłogowe. Piec na pellet z płaszczem wodnym można dopasować do już istniejących rozwiązań. Dzięki niemu woda jest podgrzewana w piecu, a następnie rozsyłana po całej instalacji. Po schłodzeniu wraca do kominka i cykl jest powtarzany. To wydajne i ekonomiczne.

Cały obieg, także za sprawą podajnika i zasobnika na pellet, jest ściśle kontrolowany. Wymaga tylko minimalnej opieki posiadacza. Od czasu do czasu należy po prostu dosypać paliwo oraz ustawić preferencje dotyczące temperatury. Kominek na pellet z płaszczem wodnym jest na tyle elegancki i gustowny, że może bez problemu stanąć nawet w salonie, przy odpowiednim zabezpieczeniu podłogi.

Który kominek na pellet z płaszczem wodnym wybrać?

Czujnik temperatury spalin to kolejny element wpływający na bezpieczeństwo użytkowania tego rodzaju ogrzewania. Kotły na pellet co do zasady są bardzo bezpieczne. Nie są one również szkodliwe dla środowiska naturalnego, nazywa się je wręcz zielonym węglem.

Pellet to materiał wydajny, niebrudzący, nie przysparzający dodatkowych problemów na przykład z ogrzewaniem. Modele z zamkniętą komorą spalania mogą być stosowane także przy systemach rekuperacji. Sterowanie takim piecem może się odbywać także poprzez inteligentne sterowniki. To one wpływają na możliwość ustawienia wszystkich szczegółów. Serwis pieca na pellet nie jest kosztowny, a konieczność jego naprawy zdarza się sporadycznie.

Kominek na pellet z płaszczem wodnym to zawsze świetny wybór. Sprawdzi się nie tylko podczas zmiany istniejącej formy ogrzewania, ale także przy budowie nowego domu.

Powiązane artykuły