Ogrzewanie podłogowe – rodzaje i zastosowanie

zastosowanie ogrzewania podlogowego

Spis treści

Eko-Sept Klimatyzacja, Pompy Ciepła, Fotowoltaika to firma, która w swojej ofercie posiada między innymi ogrzewanie podłogowe, które cieszy się ogromną popularnością szczególnie w dzisiejszych czasach. Jakie są jednak dostępne rodzaje?

Eko-Sept Klimatyzacja, Pompy Ciepła, Fotowoltaika – rodzaje ogrzewania podłogowego

Eko-Sept Klimatyzacja, Pompy Ciepła, Fotowoltaika oferuje między innymi ogrzewanie podłogowe wodne. Jest to system, który posiada swoją własną instalację sanitarną, która ukryta jest w posadzce. Jej temperatura nigdy nie może przekroczyć 55 stopni Celsjusza, więc potrzeba będzie dogrzania.

Ogrzewanie podłogowe w Bytomiu może również być elektryczne. Działa to podobnie jak tradycyjna mata, która często kupowana jest dla czworonogów. Co ciekawe, temperatura jej grzania jest wyższa, przez co zupełnie można zrezygnować z grzejników w domu.

Ostatnim rodzajem ogrzewania będzie powietrzne. Jest to system zamknięty, przez który przebiega nagrzane powietrze. Montuje się je w płycie fundamentowej. Nie jest to nowy wynalazek, jednak dopiero teraz zyskuje na popularności

Eko-Sept Klimatyzacja, Pompy Ciepła, Fotowoltaika – dlaczego warto stawiać na ogrzewanie podłogowe?

Takie ogrzewanie jest bardzo wydajne, ponieważ dzięki niemu ciepło zostaje rozprowadzone po całym budynku. Jednocześnie nagrzewa to ściany, co pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy, które zabierają zimne mury domu.

Dodatkowo grzanie ścian ma również sens, ponieważ dzięki temu domy, w którym jest duża wilgotność powietrza, mogą uniknąć rozwoju pleśni. To ważne dla każdej osoby, która boryka się z nią na suficie i nie tylko.

Również takie ogrzewanie jest bardzo komfortowe. W ten sposób nie trzeba martwić się o dokładanie do pieca. Staruje się nim za pomocą specjalnego sterownika, który działa bardzo wydajnie oraz oszczędnie.

Ogrzewanie podłogowe to system, który zdecydowanie cieszy się popularnością. Jest to spowodowane szybką i wydajną pracą.

Powiązane artykuły