Ogrodzenia metalowe – budowa, zalety, wzory. Co wybrać?

estetyczny wygląd

Spis treści

Zastanawiasz się, jaki rodzaj ogrodzenia wybrać wokół domu? Wybierz ogrodzenia metalowe, które dostępne są dzisiaj w wielu wzorach i wyróżniają się szeregiem zalet. Dlaczego warto zdecydować się na metalowy płot? Jak wybrać ten najlepszy?

Ogrodzenia z metalu – jak są zbudowane?

Do wykonania ogrodzeń metalowych stosuje się dwa główne rodzaje materiałów, a mianowicie są to stal nierdzewna oraz aluminium.

Są to materiały wyróżniające się wysoką wytrzymałością, trwałością, a także estetycznym wyglądem. Odpowiednio wykończone nie wymagają czasochłonnej konserwacji, jak miało to miejsce w przypadku starszych płotów metalowych, które wymagały regularnego malowania.

Elementy, z których powstają przęsła ogrodzeniowe oraz inne elementy ogrodzeń, to najczęściej profile stalowe albo profile aluminiowe zamknięte malowane – https://fello.pl/blog/profil-aluminiowy-lakierowany-w-imitacji-drewna/ na różne kolory. Profile te mogą być układane poziomo albo pionowo lub też w innych konfiguracjach, aby dać atrakcyjnie wyglądający i funkcjonalny płot.

Systemowe ogrodzenia metalowe – co to jest?

Ogrodzenia z metalu bardzo często oferowane są jako systemowe. Oznacza to, że tworzą one złożony system składający się z różnych elementów współpracujących ze sobą. Wówczas ogrodzenie jest bardzo łatwe w wykonaniu, ponieważ wystarczy tylko dobrać odpowiednie elementy, aby je wykonać.

Systemowe ogrodzenia składają się z elementów jak:

  • przęsła ogrodzeniowe

  • słupki

  • podmurówka

  • bramy

  • furtki

  • elementy montażowe

Wzory ogrodzeń metalowych – przegląd

Ogrodzenia metalowe są oferowane w wielu wariantach wzorniczych, dlatego można dobrać je zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnie urządzonego otoczenia.

Aktualnie bardzo popularne są ogrodzenia palisadowe, które zbudowane są z poziomych profili, które tworzą prześwity pomiędzy kolejnymi elementami. Dostępne są w różnych szerokościach profili i prześwitów. Dzięki temu cały płot prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Ciekawym wyborem są także kute ogrodzenia metalowe, które zachwycają swoim klasycznym, pałacowym wyglądem. Wspaniale nadają się jako dopełnienie tradycyjnie wyglądających budynków.

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie metalowe?

Aby ogrodzenie metalowe mogło posłużyć na długi czas, powinno być ono odpowiednio dobrane do miejsca jego montażu oraz do indywidualnych oczekiwań klienta. Warto więc zapoznać się bliżej z dostępnymi wariantami, by dopasować ogrodzenie do swoich wymagań i dodatkowo do posiadanego budżetu.

Warto także zdecydować się na nowoczesne rozwiązania w ramach bramy wjazdowej – automatyka wraz z napędem znacznie ułatwią korzystanie z bramy, oszczędzając czas na jej obsłudze.

Powiązane artykuły