Najnowsze w serwisie

Odpylanie – na czym polega?

Spis treści

W halach przemysłowych i produkcyjnych bardzo często w powietrzu unoszą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. To między innymi pyłki, kurz, a także odpady i opary produkcyjne, które są niebezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo mogą mieć negatywny wpływ na proces produkcyjny. To właśnie dlatego ważne jest odpylanie przemysłowe. Czym jest i gdzie ma zastosowanie? 

Czym jest odpylanie przemysłowe?

Prowadząc własną firmę przemysłową lub produkcyjną warto wiedzieć czym jest odpylanie przemysłowe. To system oczyszczający powietrze z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie z powietrza niebezpiecznych pyłków, trocin, wirów, a nawet drobinek metalu. W ten sposób możliwe jest zadanie o bezpieczeństwo pracowników.

Warto wiedzieć, że prawidłowo zamontowany odpływ przemysłowy jest w stanie usuwać z powietrza nie tylko zanieczyszczenia, ale również opary i gazy, które mogą tworzyć się podczas prac produkcyjnych. To sprawia, że taki system zmniejsza ryzyko zatrucia pracowników, a nawet rozwoju pożaru.

Jak działa cyklon do odpylania?

Warto wiedzieć, że istnieje cyklon do odpylania, który ma ogromne znaczenie w całym procesie oczyszczania powietrza. To rodzaj odpylacza, który ma wysoką skuteczność. To urządzenie zazwyczaj wykorzystywane jest do oczyszczania powietrza z gazów i cząsteczek stałych.

Urządzenie to wciąga powietrze z gazem, gdzie znajduje się cylindrowa komora. W tym miejscu gaz wiruje, aż dochodzi do unoszenia się cząsteczek ciężkich w gazie. Dzięki temu niebezpiecznie składniki gazowe są wyrzucane na zewnątrz pod wpływem siły odśrodkowej. To właśnie dzięki temu urządzenie to cieszy się tak dużą popularnością.

Gdzie odpylanie ma zastosowanie?

Odpylanie przemysłowe ma zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Bardzo często tego rodzaju instalacje stosowane są w halach produkujących papier, drewno, lub produkty spożywcze. Są niezbędne również w miejscach, w których dochodzi do obróbki i szlifowania metalu.

Dzięki odpylaniu przemysłowemu można zadbać o bezpieczeństwo pracowników oraz sprawny przebieg prac produkcyjnych.

Powiązane artykuły