Najnowsze w serwisie

Ochrona bez kompromisów – system osłon Okabell

Spis treści

Właściwe zabezpieczenie mechaniczne izolacji ma często kluczowe znaczenie dla jej prawidłowego działania. Uszkodzenie otuliny może bowiem znacznie obniżyć jej parametry, a w konsekwencji prowadzić do tego, że przestanie ona spełniać swoje zadanie.

Ochrona bez kompromisów - system osłon Okabell

System osłon Okabell firmy Armacell pozwoli nam w prosty i skuteczny sposób zabezpieczyć izolację, gwarantując tym samym jej prawidłowe działanie przez wiele lat.

Dziurawa bądź pokruszona w wyniku mechanicznego naruszenia struktury izolacja, szybko może stać się przyczyną poważnych problemów. Tworzące się w uszkodzonych miejscach przerwy w barierze dyfuzyjnej czy punkty swobodnej wymiany energii, powodują nie tylko niepotrzebne jej straty, ale również niekorzystne skraplanie się pary wodnej na rurach. Dlatego też, tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie izolacji przed zniszczeniem, będącym wynikiem działania zarówno człowieka jak i różnego rodzaju szkodników. W przypadku otulin najbardziej narażonych na uszkodzenia, warto zastosować system metalowych osłon Okabell firmy Armacell.

Zbroja dla izolacji

Okabell jest systemem osłon wykonanych z blachy i przeznaczonych do zabezpieczenia różnych typów izolacji na rurach. Doskonale sprawdza się ona jako płaszcz ochronny dla instalacji izolowanych kauczukiem, polietylenem, wełną szklaną i skalną oraz poliuretanem (w tym również wtryskiwanym). Duża ilości dostępnych elementów sprawia, że Okabell może być stosowany nie tylko do zabezpieczenia odcinków prostych, kolan i trójników. Dzięki możliwości wykonania elementów na zamówienie, może również służyć do ochrony armatury (pomp i zaworów), kołnierzy, redukcji, zbiorników, tłumików i innych części instalacji. Okabell firmy Armacell to również szeroki asortyment materiałów z jakich wykonano poszczególne elementy. Użytkownik może wybrać spośród aż pięciu rodzajów blachy, dzięki czemu istnieje możliwość optymalnego dopasowania płaszcza do konkretnych warunków. Do dyspozycji są elementy wykonane ze stali ochronnej pokrytej lakierem (AFP), odpornego na wodę morską aluminium, aluminium pokrytego lakierem, stali alucynk, bądź kwasoodpornej. Daje to możliwość zabezpieczenia izolacji w nawet najbardziej ekstremalnym środowisku, a co za tym idzie znacznego zredukowania niebezpieczeństwa jej uszkodzenia. Dodatkowo, dzięki wykonaniu osłon z metalu, Okabell jest również całkowicie niepalny, co dodatkowo chroni warstwę izolacyjną pokrywającą rurę.

Jak z klocków

By zapewnić maksymalną wygodę instalacji, system Okabell firmy Armacell jest produktem przygotowanym do montażu bezpośrednio na budowie. Duża ilość kształtów i wymiarów pozwala całkowicie bezproblemowo zabezpieczyć nawet bardziej skomplikowaną instalację. W tym celu, poza standardowymi odcinkami prostymi i kolankami, możemy użyć zaślepek, króćcy, czy kapturów. Co więcej, prosty montaż, nie wymagający skomplikowanego lutowania bądź spawania, a ograniczający się najczęściej do skręcenia elementów wkrętami, dodatkowo skraca czas potrzebny na cały proces. Okabell firmy Armacell dostarczany jest w postaci gotowych, standardowych, bądź wykonywanych na wymiar elementów wymagających jedynie drobnych prac blacharskich. System osłon Okabell firmy Armacell, pozwoli w prosty i bezproblemowy sposób zabezpieczyć delikatną otulinę rur przed uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi negatywnie wpłynąć na jej parametry pracy. Wykonany z jednego z pięciu rodzajów blachy płaszcz zapewni izolacji doskonałą ochronę przed ewentualnym zniszczeniem, co zapewni nam jej optymalne działanie przez możliwie długi czas.

Powiązane artykuły