O czym pamiętać, gdy wybiera się manometr glicerynowy?

manometr glicerynowy

Spis treści

Planując zakup manometru glicerynowego, dobrze jest zdecydować się na taki model, który będzie dopasowany do konkretnych pomiarów, które mają być nim wykonywane. To urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach. Obejmuje to między innymi przemysłowe linie technologiczne. Powszechnie stosowane są w przemyśle chemicznym, maszynowym czy energetyce. Gdy dokonuje się wyboru konkretnego manometru, trzeba brać pod uwagę, że zdecydować można się na różne odmiany. Postawić można na takie urządzenia, które montowane są w miejscach pomiarowych z wykorzystaniem gwintów. Jednak urządzenia mogą mieć także różne przyłącza, czyli tylne lub radialne. Jeszcze innym rozwiązaniem są wersje tablicowe.

Co brać pod uwagę przy wyborze manometrów glicerynowych?

Gdy zamierza się wybrać odpowiednio dopasowane manometry glicerynowe, trzeba wziąć pod uwagę konkretne parametry użytkowe. Istotne jest między innymi ciśnienie medium czy jego rodzaj. Właściwości urządzenia muszą być dostosowane również do temperatury między innymi otoczenia. Poszczególne urządzenia mają również odmienną klasę dokładności. Na sposób wykonywania pomiarów wpływ będą miały również odmienne wymiary. Warto sprawdzić różne urządzenia na https://www.martechpneumatyka.pl/manometry/manometr-glicerynowy, co pozwoli zdecydować się na takie, które oferują odpowiedni sposób montażu. Brać pod uwagę trzeba również wielkość gwintu czy średnicę manometru. W zależności od miejsca, w którym będzie pracował manometr, trzeba brać pod uwagę również poziom odporności na czynniki zewnętrzne. W przestrzeniach, gdzie występują agresywne otoczenie, warto postawić na urządzenia, które są wykonane z odpornych materiałów jak stal nierdzewna. Gdy wybiera się konkretne urządzenie typu manometr glicerynowy, dobrze jest zdecydować się na takie, które zostały przygotowane przez renomowanych producentów.

Gdzie wykorzystywane są manometry glicerynowe?

Zaletą manometrów glicerynowych jest to, że pozwalają wykonywać bardzo dokładne pomiary. Ich odczytywanie nie jest zakłócane między innymi przez drgania wskazówek. W ten sposób to urządzenia, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Manometry glicerynowe wykorzystywane są między innymi w systemach sprężonego powietrza. Znajdują swoje zastosowanie także w urządzeniach do filtrowania i reduktorach. Mogą być także elementami wykorzystywanych w systemach do regulowania ciśnienia w blokach czy stajach, gdzie przygotowywane jest sprężone powietrze.

Powiązane artykuły