Nowoczesna i oryginalna aranżacja wnętrza. Niebanalne pomysły na elementy wystroju

aranzacja wnetrza

Spis treści

Współczesna branża aranżacji wnętrz urosła niemal do rozmiarów sztuki. Liczba różnych elementów, które musimy ze sobą skomponować w spójną stylistykę jest wręcz ogromna. Oprócz tego mamy do wyboru wiele rozwiązań, które często wydają się porównywalnie atrakcyjne. Jeśli jednak chcemy znaleźć coś nietypowego, będziemy musieli się wysilić.

Oryginalność nie jest łatwa do osiągnięcia w aranżacji wnętrz. Istnieje bowiem wiele popularnych schematów, które są powielane zarówno przez studia projektowe, jak i samodzielnych dekoratorów. Gdzie szukać inspiracji, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy wystrój wnętrza i jakie niebanalne elementy można wykorzystać do tego celu?

Sztuka współczesna, a wystrój mieszkania. Jak wykorzystać elementy życia codziennego w aranżacji wnętrza?

Współczesne aranżacje wnętrz często odwołują się do rozwiązań sztuki współczesnej. Nic dziwnego – w niej bowiem oryginalnych rozwiązań nie brakuje. Bardzo dużą popularnością cieszy się tak zwany pop-art, który przywędrował do Europy z zachodu w ubiegłym wieku. Bazuje on na wykorzystaniu żywych, często jaskrawych barw i symboliki kultury popularnej. Mogą to być na przykład wizerunki sławnych osób lub inne elementy, które zapisały się w mentalności społecznej jako element kultury popularnej.

Pop-art wykorzystany do zaaranżowania wystroju często przybiera postać obrazów, malunków na ścianie lub rzeźb usytuowanych w widocznych miejscach.

Pokój dzienny na sportowo – jak stworzyć spójną aranżację, wykorzystując do tego akcesoria sportowe?

Jednym z najciekawszych rozwiązań w kontekście oryginalnych aranżacji wnętrz jest stylistyka sportowa. Tym bardziej, że nie jest ona zbyt często wykorzystywana. Jakie akcesoria sportowe można wykorzystać do urozmaicenia wystroju? Mogą to być oczywiste elementy, jak na przykład sztanga z ławką postawiona w salonie czy rower stacjonarny.

Szczególnie interesujące wizualnie będą jednak mniej oczywiste propozycje, jak na przykład strój do szermierki, którego ciekawe przykłady możemy znaleźć w ofercie sklepu Decathlon. 

Minimalizm, rustykalizm, a abstrakcja – jak łączyć różne style aranżacji wnętrz?

Współczesna aranżacja wnętrz to przede wszystkim odwaga i kreatywność. Już dawno minęły czasy, kiedy konieczne było wybranie jednej, konkretnej stylistyki wnętrza. Obecnie mamy możliwość wybrania najatrakcyjniejszych elementów z takich nurtów sztuki jak minimalizm, rustykalizm czy abstrakcja. Musimy jednak wykazać się wysoką wrażliwością estetyczną i wyobraźnią. Tylko bowiem dzięki nim będziemy w stanie połączyć poszczególne elementy w piękną, niebanalną i zniewalającą kompozycję wystroju wnętrza.

Typowy wystrój wnętrza kojarzy się z rutyną, a tej raczej każdy chciałby uniknąć. Doskonałym sposobem na to jest zaplanowanie nietypowej aranżacji. Możemy czerpać inspirację ze sztuki współczesnej, życia codziennego, a także sportu. Szczególnie dobrym pomysłem może okazać się ten ostatni, ponieważ aranżacje wykorzystujące akcesoria sportowe należą do rzadkości. Warto również zastanowić się nad lekkim zmieszaniem kilku styli estetycznych, aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt.

Powiązane artykuły