Najnowsze w serwisie

Montaż pomp ciepła – co warto o nim wiedzieć?

pompa ciepla

Spis treści

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Są także ekologicznym sposobem na stworzenie energooszczędnego i pasywnego domu. Co warto o nich wiedzieć? Wyjaśniamy.

Jak dzielimy pompy ciepła?

Pompy ciepła w Piasecznie to urządzenia, które mogą czerpać energię bezpośrednio z gruntu, powietrza lub wody. Z tego też powodu dzieli się je na trzy główne rodzaje. Oprócz tego są jeszcze pompy ciepła hybrydowe, ale są one rzadkością ze względu na ich wysokie ceny zakupu. Najpopularniejszym rodzajem są natomiast te, które czerpią energię cieplną z powietrza.

Jakie są największe zalety pompy ciepła?

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które pozwala pozyskiwać energię cieplną ze źródeł odnawialnych, a więc powietrza, wody albo gruntu. Nie potrzebuje więc uzupełniania surowca energetycznego, jak ma to miejsce między innymi w przypadku kotła gazowego lub węglowego.

Pompa ciepła to urządzenie w pełni bezobsługowe. Po zaprogramowaniu i ustawieniu przez technika odpowiednich parametrów, dostosuje tryb swojej pracy do aktualnych potrzeb w domu lub mieszkaniu. Urządzenie wyposażone jest w szereg różnych czujników, które pozwalają mu w pełni automatycznie zwiększać moc w zależności od aktualnych potrzeb grzewczych.

Nowoczesne pompy ciepła to sprzęt w którym praktycznie nie ma się co zepsuć. Szczelna obudowa i wykorzystanie wysokiej jakości surowców w produkcji pozwala tworzyć urządzenia, które są długowieczne. Są także odporne na uszkodzenia i nie ulegają awarii w przypadku zmiennych warunków pogodowych lub bardzo niskich temperatur.

Dlaczego warto obecnie zainwestować w pompy ciepła?

Współcześnie coraz większą wagę przywiązuje się do ekologicznych źródeł ciepła. Polskie wymogi prawne oraz europejskie wymagania odnośnie zastępowania starych urządzeń grzewczych nowymi, ekologicznymi, motywują do tego, aby inwestować w przyszłościowe rozwiązania. Tym bardziej, że gminy stosują różnego rodzaju dofinansowania do zakupu oraz montażu tych urządzeń.

Powiązane artykuły