Najnowsze w serwisie

Kolektory słoneczne Logasol SKS 5.0 marki Buderus

Spis treści

Nowe kolektory słoneczne Logasol SKS 5.0 marki Buderus to gwarancja zwiększonej efektywności w pozyskiwaniu energii ze słońca, dzięki wypełnieniu gazem szlachetnym i hermetycznie szczelnej obudowie.

Kolektory słoneczne Logasol SKS 5.0 marki Buderus

Logasol SKS 5.0 to płaski kolektor słoneczny o powierzchni 2,55 m2 wyróżniający się wyjątkową wydajnością, niezawodnością i żywotnością. Wypełniony jest gazem szlachetnym – argonem, który ogranicza utratę ciepła przez szybę kolektora. Zastosowanie hermetycznie szczelnej obudowy chroni kolektor przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Dzięki temu na wewnętrznej stronie szyby w godzinach porannych nie pojawia się para wodna i urządzenie od razu pracuje w pełni efektywnie. Na wyjątkową efektywność kolektorów Logasol SKS 5.0 wpływa także zastosowanie strukturalnego szkła solarnego, bardzo dobrze przepuszczającego światło i miedziano-aluminiowego absorbera pokrytego wysokoselektywną powłoką Sunselect.

Nowy kolektor firmy Buderus znacząco zredukuje koszty związane z podgrzewaniem wody użytkowej i wspomoże urządzenia zapewniające ogrzewanie budynku, zmniejszając koszty również w tym obszarze.

Obudowę Logasol SKS 5.0 wykonano z odlewu z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem. Jest to mocny, odporny na korozję i działania promieni UV, a przy tym wyjątkowo lekki materiał. Dzięki niemu oraz specjalnym wgłębieniom w obudowie kolektora, ułatwiającym jego przenoszenie, transport kolektora na dach jest znacznie łatwiejszy. Niezwykle prosty jest również sam sposób instalacji – zaciskowa technika połączeń hydraulicznych nie wymaga żadnych narzędzi. Do połączenia dwóch kolektorów niezbędny będzie jedynie klucz sześciokątny. Logasol SKS 5.0 dostępny jest zarówno w wersji pionowej jak i poziomej z kompletem akcesoriów do montażu na dachu pochyłym, płaskim/fasadzie oraz w połaci dachu.

Zalety kolektora Logasol SKS 5.0
• Ponadprzeciętny uzysk energetyczny
• Długa żywotność
• Atrakcyjny wygląd
• Niewielka waga
• Szybki montaż
• Uniwersalne zastosowanie
• 5 lat gwarancji

Powiązane artykuły