Jakie zastosowanie mogą mieć metalowe kraty pomostowe?

Kraty pomostowe

Spis treści

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie zastosowanie mogą mieć metalowe kraty pomostowe? Wbrew pozorom, z tym pozornie prostym pytaniem boryka się całkiem spora liczba osób – nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jak się okazuje tego typu kraty, mogą mieć całkiem sporo zastosowań. Dlatego też, wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy pokazać wam, w jaki sposób mogą być one wykorzystane.

Kraty pomostowe jako wycieraczki do obuwia

Jednym z bardziej powszechnych zastosowań krat pomostowych, jest wykorzystanie ich jako wycieraczki do obuwia. W jaki sposób można to zrobić? Najłatwiej jest po prostu położyć taką kratę przed drzwiami, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się stworzenie specjalnego otworu, w który najpierw włożymy specjalny pojemnik, przeznaczony do zbierania brudu z naszego obuwia, a następnie nałożymy na niego naszą kratę pomostową – najlepiej, aby zarówno pojemnik, jak i krata były idealnie dopasowane do siebie, i otworu. W ten sposób po pierwsze możemy zaoszczędzić na wycieraczkach, które po pierwsze szybko się zużywają, po drugie kraty są znacznie łatwiejsze do umycia. Ponadto pojemnik, jeżeli uzbiera się zbyt dużo brudu, wystarczy, że opróżnimy go po podniesieniu kraty. Wadą takiego rozwiązania jest natomiast to, że tego typu krata, nawet po zastosowaniu drobnych oczek, niezbyt nadaje się do obuwia na szpilkach, noszonego przez kobiety.

Tworzenie różnego rodzaju pomostów oraz rusztowań

Jak sama nazwa wskazuje, kraty pomostowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane to tworzenia różnego rodzaju podług w pomostach oraz rusztowaniach. Do ich niewątpliwych zalet możemy zaliczyć między innymi:

  • wytrzymałość – mogą one znosić wysokie temperatury, unieść spore ciężary, a ponadto ocynkowane kraty są odporne na korozję.

  • Lekkość – są lżejsze niż na przykład lita blacha o tej samej grubości,

  • zapewniają bezpieczeństwo antypoślizgowe – dzięki swoim oczkom, stosunkowo trudno jest się na nich poślizgnąć, nawet jeśli są one mokre,

  • łatwe w utrzymaniu czystości – bardzo często wystarczy przetrzeć je po prostu mokrą szmatką.

Zakup kraty pomostowej może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na nie tylko na utrzymaniu czystości, ale również zbudowaniu stabilnego oraz bezpiecznego pomostu lub też rusztowania. Ich dodatkowym atutem jest także to, że są on stosunkowo tanie – warto więc rozważyć ich zakup.

Powiązane artykuły