Najnowsze w serwisie

Czym jest rekuperacja i kiedy warto się na nią zdecydować?

rekuperacja

Spis treści

W wielu budynkach montowane są systemy wentylacyjne lub klimatyzacja. Każde takie rozwiązanie sprawia, że w budynku panują korzystniejsze warunki niezależnie od pory roku. Sprawnie działający system jest podstawą zapewnienia sobie optymalnej temperatury latem i zimą. Jeszcze innym rozwiązaniem jest rekuperacja.

Sprawnie działająca rekuperacja – jak to uzyskać?

Podstawą do uzyskania komfortu w budynku użytkowym lub mieszkalnym jest wdrożenie systemu klimatyzacji lub chociaż wentylacji czy rekuperacji. Doskonałej jakości części i urządzenia, a także montaż oferuje firma Klimapoz. Decydując się na zlecenie usługi można osiągnąć najwyższą wygodę bez konieczności częstego modyfikowania instalacji.

Rekuperacja pozwala na odzyskanie ciepła usuwanego przeważnie z obiektu przez każdy podtyp wentylacji. Jest to rozwiązanie oszczędniejsze z uwagi na to, że pojawiają się mniejsze koszty związane z ogrzewaniem. Można je docenić szczególnie jesienią i zimą, kiedy wentylacja mogłaby poważnie zaniżać temperaturę w domu.

Rekuperacja – jak ją odpowiednio zamontować i obsługiwać?

Wybór właściwej firmy to podstawa. Wydajna rekuperacja w Poznaniu opiera się o skuteczny montaż i zastosowanie nowoczesnych podzespołów. Dzięki temu straty energetyczne są dużo niższe. Prawidłowy montaż znosi też obowiązek spoczywający na właścicielu co do ewentualnych napraw, bo trzeba jedynie pamiętać o okresowych przeglądach i konserwacji.

Dobrej jakości podzespoły i zadbanie o montaż podnoszą jakość powietrza w mieszkaniu. Jest to szczególnie istotne w miejscowościach o dużym zanieczyszczeniu spalinami, np. podczas regularnego występowania smogu. Sprawna rekuperacja poradzi sobie z tym problemem dużo lepiej niż wentylacja mechaniczna.

Rekuperacja, jej zalety i wady

Ewidentną zaletą, jaką cechuje się system rekuperacji, jest wkład w oszczędzanie na wydatkach związanych z ogrzewaniem budynku. Straty ciepła podczas wentylowania pomieszczeń w chłodniejszych miesiącach bywają niestety duże, żeby je uzupełnić, konieczne są wydatki. Montaż rekuperacji znacznie ogranicza problem.

Podsumowując, instalacja rekuperacji ma przewagę nad podstawowym systemem wentylacji mechanicznej. Chodzi o oszczędność ciepła i tym samym niższe wydatki na ogrzewanie.

Powiązane artykuły