Najnowsze w serwisie

Armacell Tubolit – ciepło i hałas zatrzymany wewnątrz

Spis treści

Odpowiednia ochrona instalacji pozwala nie tylko zaoszczędzić energię, ale również zredukować uciążliwe dźwięki generowane często przez płynące w rurach medium.

Armacell Tubolit - ciepło i hałas zatrzymany wewnątrz

Rodzina izolacji Tubolit firmy Armacell pomoże nam zabezpieczyć domową instalację grzewczą i sanitarną zarówno przed utratą ciepła, jak i hałasem.

Projektując domowy system grzewczy, instalację z zimną i ciepłą wodą bądź też kanalizacyjną, chcielibyśmy, by była możliwie najbardziej wydajna, cicha i służyła nam przez długie lata. Jest to dla nas tym bardziej istotne, że w większości przypadków wymiana lub naprawa instalacji wiąże się z kuciem ścian lub podłóg, co jest i uciążliwe, i kosztowne. Dlatego też, przed przystąpieniem do montażu tych instalacji, warto zwrócić szczególną uwagę na otulinę, która nie tylko odpowiednio zaizoluje rurę, ale również w wielu przypadkach zapewni jej prawidłowe zabezpieczenie przed zniszczeniem. Tubolit firmy Armacell to kompletna gama produktów do izolacji termicznej, akustycznej i ochronnej, dzięki której nasza instalacja będzie pracować długo i wydajnie.

Na metal i plastik

Rury grzewcze oraz te z gorącą wodą, są szczególnie narażone na zjawisko wystudzania płynącego w nich medium. Stąd też tak bardzo istotne jest zabezpieczenie ich odpowiednim materiałem, który skutecznie zapobiegnie stratom energii. Izolacja Tubolit DG firmy Armacell została wykonana z polietylenu o zamkniętej strukturze komórkowej. Otulina ta, stworzona specjalnie z myślą o instalacjach grzewczych i sanitarnych, charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co pozwala ograniczyć straty energii aż o 90%. Szeroka gama dostępnych średnic (od 12 do 125 mm) oraz grubości (od 5 do 30 mm) pozwala dobrać odpowiednią otulinę w sposób, który najlepiej będzie spełniał nasze wymagania. Dodatkowo Tubolit DG jest przystosowany zarówno do rur metalowych, jak i plastikowych, co znacznie podnosi jego uniwersalność. Tubolit DG to również wyjątkowa łatwość montażu. Dzięki zastosowaniu podwójnej warstwy klejącej czas montażu może ulec skróceniu aż do 50%.

Izolacje do zadań specjalnych

W przypadku, gdy rury naszej instalacji poprowadzone są w ścianach bądź podłodze, ważne jest by dodatkowo zabezpieczyć otulinę przed zniszczeniem. Dlatego też firma Armacell przygotowała Tubolit S – najbardziej wytrzymałą izolację z rodziny Tubolit. Polietylen, z którego została ona wykonana, pokryty został mocną polimerową folią, która chroni delikatny materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem agresywnych materiałów budowlanych. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przypadku instalacji podtynkowych. Podobnie jak w przypadku otuliny Tubolit DG, wersja S posiada doskonałe właściwości, pozwalające ograniczyć straty energii aż do 80%. Tubolit S występuje w trzech wersjach różniących się od siebie grubością – wynoszącą od 6 do 13 mm. Specjalnie z myślą o grzewczej instalacji podpodłogowej, firma Armacell stworzyła izolację Tubolit DHS. Ta przeznaczona do rur biegnących pod szlichtą otulina posiada niesymetryczny kształt o zoptymalizowanym przepływie termicznym. Dzięki temu nawet ta drobna część traconej energii zostaje wykorzystana do ogrzania naszego domu lub mieszkania. Płaska podstawa otuliny zapewnia doskonałą stabilność oraz ułatwia solidny montaż, a mocna folia ochronna o wytłaczanej powierzchni skutecznie chroni polietylenową warstwę izolacyjną przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dla osób chcących zapewnić podtynkowej instalacji najlepszą ochronę firma Armacell proponuje produkt o nazwie Tubolit S Plus. Jest to otulina zoptymalizowana pod kątem zastosowania w ograniczonej przestrzeni. Jej wytrzymała, bezszwowa powłoka zewnętrzna gwarantuje maksymalne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapobiega korozji i kondensacji pary wodnej na powierzchni rury.

Cicho sza

Ostatnim elementem rodziny Tubolit jest izolacja akustyczna AR Fonoblok. Została ona zaprojektowana w celu podniesienia komfortu akustycznego budynku, eliminując przenoszenie hałasu wewnętrznych rur kanalizacyjnych i instalacji odpływowych na konstrukcję budynku. Wysoka elastyczność, mała masa oraz wysoka wytrzymałość tej otuliny zapewniają jej łatwe nakładanie i montaż, również na kolankach i kołnierzach. Dodatkowo, ścianki tej izolacji posiadają zaledwie 5 mm grubości, co czyni z AR Fonoblok idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią np. wąskie szachty czy podwieszane sufity.

Dobranie odpowiedniej izolacji w taki sposób, by jak najlepiej spełniała swoje zadanie nie jest wcale rzeczą łatwą. By uzyskać oczekiwany efekt, konieczne jest dopasowanie otuliny do zadania, które zostało przed nią postawione. Rodzina Tubolit firmy Armacell, dzięki szerokiej gamie produktów, pozwoli nam dobrać izolację w taki sposób, by optymalnie spełniała swoje funkcje, pozwalając nam zapomnieć o niej na długie lata.

Powiązane artykuły