Udrażnianie kanalizacji – na czym polega?

Spis treści

W wielu przypadkach zatory kanalizacyjne powodowane są przez podobne czynniki. Jeżeli nie można usunąć usterki na własną rękę, wtedy powinno pomóc pogotowie kanalizacyjne. Jednym z ich zadań jest udrażnianie kanalizacji. Na czym ono polega?

Rodzaje udrażniania rur kanalizacyjnych

Pierwszym i podstawowym typem wsparcia przez pogotowie kanalizacyjne jest udrażnianie kanalizacji wewnętrznej. Usługa ta polega na mechanicznym usunięciu zatorów, które powstają w wyniku wyrzucania resztek jedzenia do zlewów bądź środków higieny osobistej do toalet. Równie często potrafią zatykać się kratki podłogowe i inne urządzenia sanitarne.

W budynkach wielokondygnacyjnych udrażnianie pionów kanalizacji wewnętrznej jest oparte na usuwaniu pozostałości po detergentach. Bardzo często w takich miejscach osadza się również kamień i inne zanieczyszczenia. Udrażnianie kanalizacji w Radzyminie może także zlikwidować blokady, które powstają w wyniku nagromadzenia się gałęzi i liści. Najczęściej zalegają one na dachach budynków.

Metody napraw kanalizacyjnych

Najbardziej popularnym sposobem napraw jest metoda mechaniczna. Podczas stosowania tego typu wsparcia używa się małego sprzętu. Przy średnicach kanału do 100 milimetrów nie ma potrzeby stosowania większych, specjalnych pojazdów. W przypadku kanałów szerszych potrzebny będzie samochód ciśnieniowy kombinowany.

Jest on wyposażony w płuczkę ciśnieniową oraz rurę ssawną. Osady pobrane z danego miejsca są transportowane na teren specjalnej bazy, gdzie poddaje się je utylizacji. Tą metodą można usuwać zanieczyszczenia przewodów, a także osadzający się tłuszcz oraz kamień. Przepychanie rur w Radzyminie jest opcją bezpieczną dla człowieka, a także nieinwazyjną.

Metodą ciśnieniową można skutecznie usuwać osad ze ścianek rur oraz przesunąć go do studzienki w celu wybrania. W przypadku wyboru tej metody można przygotować taką instalację do inspekcji lub naprawy. Istotny jest odpowiedni dobór ciśnienia wody oraz rodzaju głowicy roboczej. Właściwe końcówki pozwalają na usuwanie nawet korzeni czy zbrylonego piachu.

Powiązane artykuły