Najnowsze w serwisie

Powietrzna pompa ciepła – kiedy warto się na nią zdecydować?

Spis treści

Powietrzna pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie kiedy nie ma możliwości instalacji gruntowej pompy.

Powietrzne pompy ciepła umożliwiają również ogrzewanie c.w.u., której pozyskanie jest możliwe przez cały rok. Kolejnym atutem jest to, iż urządzenie służy również do chłodzenia – za pomocą instalacji podłogowej, która ogrzewa pomieszczenia w okresie zimowym bądź klimakonwektorów.

W jakich inwestycjach sprawdzają się najlepiej? Powietrzne pompy ciepła doskonale nadają się do montażu w miejscach, gdzie nie ma możliwości wykonania wymiennika gruntowego z uwagi na ukształtowanie działki. Ponadto, urządzenia te stanowią alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Pozwalają obniżyć koszty stosowania paliw kopalnych, np. węgla, oleju czy gazu. Używa się ich w celu zwiększenia komfortu i zminimalizowania obsługi instalacji grzewczej.

Dobrze sprawdzą się również w domach energooszczędnych, które charakteryzują się niewielkim zapotrzebowaniem na ciepło. Nawet w zimie, kiedy pompa będzie wykorzystywała 100% swojej mocy, opłaty za energię pozostaną stosunkowo niewielkie.

Jeśli w okolicach budynku lub działki nie występuje sieć gazu ziemnego, wówczas również warto rozpatrzyć montaż powietrznej pompy ciepła. W tym wypadku będzie ona idealną alternatywą dla pieców i kotłów na paliwa stałe.

Powiązane artykuły